Kosmetyki organiczne

Naturalne kosmetyki firmy Jason są jedną z nielicznych rynkowych propozycji dla osób, które szukają ekologicznych produktów dla swojej rodziny. Na półkach sklepowych można znaleźć mnóstwo środków higieny określanych jako "naturalne" i "zdrowe", lecz z naturą najczęściej mają niewiele wspólnego.

Wytwarzanie zdrowych kosmetyków nigdy nie jest łatwe - nie ma wówczas miejsca na kompromisy, tanie, chemiczne składniki trzeba zastąpić droższymi, roślinnego pochodzenia. Lecz i to nie gwarantuje, że produkt końcowy będzie rzeczywiście przyjazny naszej skórze, gdyż większość upraw rośnie wspomagana nawozami chemicznymi i opryskiwana pestycydami, które później przedostają się do wnętrza roślin. Stosując kosmetyki z tymi roślinami, tę chemię później nieświadomie aplikujemy sobie lub naszym dzieciom.

Jednak nie wszystkie firmy w pogoni za zyskiem zapominają o jakości. Słowo klucz, określające kosmetyki dobrej marki, brzmi: "organiczne". Jak rozwinąć ten termin? Jeśli produkt jest organiczny, oznacza to, że składniki użyte do produkcji pochodzą z naturalnych upraw, których nie pryskano pestycydami ani nie używano do wzmocnienia ich rozwoju żadnych innych sztucznych środków. Krótko mówiąc, są po prostu zdrowe, a co za tym idzie - najlepsze.

Jason Natural Cosmetics od samego początku swojego istnienia - czyli 1959 roku - przestrzega zasady, aby składniki do wyrobu kosmetyków były pochodzenia organicznego W dobie powszechnej chemizacji rolnictwa trudno jednak znaleźć uprawy nie wspomagane sztucznymi środkami, dlatego firma nie skupuje surowców od zewnętrznych dostawców, lecz wyrabia swoje produkty ze składników pochodzących z własnych upraw. Dzięki temu może ona zagwarantować z całą szczerością najlepszą jakość swoich kosmetyków.

Atutem dla osób, którym bliska jest filozofia wegetarianizmu będzie fakt, że Jason Natural Cosmetics nie używa żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani stosuje testów na zwierzętach. Produkty Jason mogą być używane nawet przez wegan, bez obawy, że złamią swoje zasady etyczne. Firma ta jako jedna z nielicznych oferuje całą gamę kosmetyków każdego rodzaju - ponad 200 różnych produktów do pielęgnacji od balsamów do dłoni i ciała poprzez szampony i odżywki do włosów po dezodoranty w sztyfcie, co w znaczący sposób uzupełnia lukę na rynku.

Firma Jason kieruje swoją ofertę do "całej rodziny". Kosmetyki z łagodnie działających składników roślinnych mogą być stosowane nawet u mniejszych dzieci. Nawilżające właściwości aloesu, kojący zapach lawendy czy antybakteryjny olejek drzewa herbacianego odżywiają i chronią skórę, nie działając inwazyjnie nawet w przypadku skłonności do podrażnień. Duże opakowania gwarantują, że kosmetyk szybko nie zniknie, nawet jeśli będzie używać go wieloosobowa rodzina.